Literárněhistorická exkurze Praha

Tak jako každý rok se žáci druhého ročníku zúčastnili literárněhistorické exkurze v Praze s návštěvou Národního divadla.

Byl krásný jarní den a naše pouť započala na Pražském hradě, kde jsme prošli všechna nádvoří a nahlédli do Chrámu svatého Víta. Dále jsme pokračovali křivolakými uličkami historické Prahy až na Karlův most. Tam se předváděli různí kejklíři a malíři se svým uměním. Cesta pokračovala přes Staroměstské náměstí, kde jsme si počkali na přehlídku apoštolů pražského orloje. Kolem Prašné brány jsme se dostali až na Václavské náměstí a tam jsme si mohli po dlouhé cestě odpočinout a osvěžit se.

Druhá část exkurze byla určena k návštěvě Národního divadla a zhlédnutí představení Maryša. V divadle jsme si prohlédli ve sklepních prostorách základní kameny a výjimečně byla otevřena i terasa, ze které byl nádherný výhled na Prahu.

Maryšu od Aloise a Viléma Mrštíků asi všichni znají jako tragédii. V Národním divadle byla předvedena jako dramatická divadelní hra trochu v moderním hávu. Představili se zde známí herci jako například David Prachař, Pavla Beretová, Taťjana Medvecká, Vladimír Javorský a další.

Foto

Ing. Radmila Hovorková