Hi! Hello! Good morning!

To byl ranní pozdrav našich žáků v anglických rodinách v období od 4.4. - 9. 4. 2018, kdy se jich 18 zúčastnilo školní exkurze do Anglie.  Z Chebu do Londýna sice trvá cesta autobusem dlouhých 15 hodin, nicméně nám ji dokázala zpříjemnit naše průvodkyně se svým programem. V autobuse jsme si tak mimo poslechu různých užitečných informaci a historických pověstí také „po anglicku“ zazpívali, kdy se pro většinu výletníků stala hitem (tedy záleží na tom,  koho z těch 18 účastníků se zeptáte :), píseň - It´s a long way to Tipperary.

Cesta nám tak rychle utekla a ubytování proběhlo bez problémů.  Během pobytu v rodinách si žáci mohli nejen procvičit své znalosti anglického jazyka, ale poznat i jejich zvyky. Po snídani, která se obvykle sestávala z cereálií nebo toustu s džemem, jsme každý den vyráželi na celodenní výlety, např. do rodiště Williama Shakespeara, města Stratford nad Avonou, hrad Warwick.  Dále jsme navštívili město a chrám Salisbury, světoznámý Stonehenge, město Bath, zámek Windsor a významné pamětihodnosti Londýna (Big Ben, Parlament, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Downing Street, Trafalgar Square, Leicester Square, Picadilly Circus). Nejvíce atraktivní destinace, na kterou se všichni těšili, byla Oxford Street, známá nákupní ulice, kde si všichni mohli nakoupit oblečení nebo dárky pro rodinu a přátele. Doba strávená v Anglii všem určitě dlouho zůstane v paměti jako zahraniční výlet s kamarády, kde mimo poznávání země, z jejíž mateřštiny budou maturovat, zbylo určitě i dost času na zábavu, na kterou ve školních lavicích prostor nezbývá.

Za sebe bych pak tímto chtěla poděkovat všem žákům, kteří se během celého pobytu v Anglii chovali velmi vzorně. Doprovázela jsem je ráda a po této zkušenosti mohu říci, že jakýkoliv další výlet s nimi mi udělá radost.

Fotky

Mgr. Anca Eliášová