Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám jsou zrušeny.

 

22. MEZINÁRODNÍ VELETRH FIKTIVNÍCH FIREM PRAHA

Rok utekl jako voda a my jsme se vypravili již podruhé na Mezinárodní veletrh fiktivních firem v Praze, který se konal ve dnech 16. – 18. 3. 2016. Tentokrát se zúčastnily dvě fiktivní firmy, a to „Masáže Petr Klíč“ zastoupená žáky 4. B Dušanem Synkem, Lukášem Pultarem, Bárou Levovou a Eliškou Trampuschovou a „Relaxační středisko Hawai, s.r.o.“ zastoupená žáky 3. B Milanem Badinkou, Erikem Urbaníkem, Anežkou Kučerovou a Michaelou Holubovou.

Po náročném sestavení stánku jsme se mohli pustit do samotného obchodování a čelit záludným otázkám odborné poroty. V letošním roce se veletrhu zúčastnilo 120 firem z celé Evropy. Velké zastoupení zde měly firmy rumunské, dále slovenské, belgické, rakouské, finské a italské.

Po třech náročných dnech nastalo očekávané hodnocení. Soutěž probíhala v několika kategoriích. Účastnili jsme se hlavní soutěže „nejlepší stánek“, kde firma „Masáže Petr Klíč obsadila úžasné 5. místo a firma „RS Hawai, s.r.o. místo 15. V kategorii „nejlepší katalog jsme se umístili na 8. místě a v kategorii „nakresli plakát“ na skvělém 5. místě, který vytvořila talentovaná žákyně 3. B Klára Hofmanová. Myslíme, že jsme se na mezinárodním poli neztratili a dodalo nám to motivaci do další práce.

Tímto děkujeme všem sponzorům, hlavně městu Cheb, kdy tato činnost byla spolufinancována z rozpočtu města Chebu, dále krajskému úřadu a v neposlední řadě škole Střední zdravotnické škole a vyšší odborné škole Cheb, příspěvková organizace.

 Ing. Radmila Hovorková, Bc. Lenka Píbilová