Novinky

Dialýza Sokolov

Dne 6. 2. 2019 navštívil třetí ročník oboru Zdravotnický asistent v rámci své odborné praxe   dialyzační středisko firmy Fresenis v Sokolově. S prostředím a provozem tohoto zařízení nás seznámila vrchní sestra Mgr. Dana Hrubá. Díky ní jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o možnostech léčby pomocí "umělé ledviny" a také si připomněli péči o cévní přístupy používané k této léčbě u pacientů se selháním ledvin. Pevně věřím, že tyto informace mnoho studentů využije v průběhu své odborné přípravy i práce ve zdravotnictví.

Mgr. Radka Hallová

Veletrh fiktivních firem Sokolov

Období příprav, nervozity, dohadování se i těšení. Tak to vypadá vždy před účastí na veletrhu fiktivních firem. Po fenomenálním úspěchu firmy „Masáže Petr Klíč“ v Mostě jsme vyrazili již na 11. ročník regionálního kola v Sokolově. Jako každý rok je zde velká konkurence.

Naše škola vyslala dvě fiktivní firmy, „FF Masáže Petr Klíč“, kterou zastupovali žáci Petra Šomodiová a Kateřina Reidlová ze 3. B a nově vzniklá firma „FF Zdravej kancl, s. r. o.“, zastoupena Petrou Pospíšilovou, Eliškou Hrkalovou, Bárou Josífkovou a Filipem Holíkem z 2. B. Ostatní žáci pracující ve firmách byli skvělou oporou.

Bojovali jsme, co se dalo. Nováčci z 2. B si počínali velice dobře, o čemž svědčí hlavní cena města Sokolov předaná starostkou města Renatou Oulehlovou. Ostřílení bojovníci ze 3. B byli oceněni dokonce dvakrát, a to cenou za nejlepší slogan a hlavní cenou CEFIF Praha.

V březnu nás čeká již 25. ročník mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze. Tohoto se účastní pouze jedna naše firma, a to „FF Masáže Petr Klíč.“. Chtěli bychom zabodovat, ale velká konkurence je pro nás trochu děsivá. Držte nám palce, budeme to potřebovat.

Foto 

Ing. Radmila Hovorková

Krajské kolo v házené děvčat

V krajském kole házené v Karlových Varech děvčata vybojovala  1. místo a postup do kvalifikace skupiny A Sportovní ligy středních škol, která se bude konat dne 8.2. v Praze.
 
 
Děkujeme děvčatům 1.A, 2.A, 3.OŠ, 3.A, 3.B a 4.A za vzornou reprezentaci školy.

 

Florbal challenge

Ve středu 9. ledna 2019 se 11 žákyň 1. a 2. ročníků zúčastnilo krajského finále KB florbal challenge v Karlových Varech. Turnaj se konal v KV Aréně. V KV Aréně jsme museli být už v 8:00 hodin a převléct se do dresů. Hráli jsme 2 x 10 minut superhrubého času. V turnaji jsme se měly utkat čtyři týmy: Hvězdičky, ISŠTE Sokolov, Akademie a my Holky ze zdrávky. Bohužel jeden tým nedorazil, tak jsme soupeřili o tři první místa. Hrály jsem jako druhé proti Akademii. V zápase jsme byly úspěšné,vyhráli jsme 3:0. Druhý zápas se nám, ale tolik nezdařil. V prvních deseti minutách nad námi ISŠTE Sokolov vedlo 1:0. V druhých deseti minutách jsme vyrovnaly na 1:1. Dávaly jsme do toho vše, pořád se povzbuzovaly a fandily. Díky tomu jsme si dodávaly odvahu se nevzdát. Poté, co rozhodčí odpískal konec zápasu s remízou, se provedly nájezdy. První nájezd měly žákyně z ISŠTE Sokolov a podařilo se jim  trefit florbalový míček do brány, a tak to se jim povedly i zbylé dva. Sice jsme zápas nevyhrály, ale i tak jsme měly úsměv na tváři. Získaly jsme krásné druhé místo s medailemi i a pohárem. Zápas byl náročný, ale byla to skvělá hra.

Foto


Nikola Turnerová, Natálie Henzlová, Natálie Šebešová ( 2. A) 

Soutěž v německém jazyce

Ve čtvrtek 09.01.2019 proběhlo školní kolo Soutěže v německém jazyce. Děkujeme všem devíti účastnicím, které se do klání statečně zapojily, blahopřejeme vítězce.

 Výsledky: 

  1. Aneta Prekopová, 3.A
  2. Eliška Moravčíková, 1.A
  3. Šarlota Plachá, 3.A

Foto

Mgr. Renata Šalátová, foto Mgr. Gabriela Strejčková

 

Vánoční trhy v Nemecku.

Tento rok jsme vyrazili na vánoční trhy do Bayreuthu hned dvakrát,a to 12. a 13. 12. Toto malebné městečko se nám velmi líbí. Vánoční trh se koná na náměstí v okolí Neptunovy studny a před barokním Špitalním kostelem.Žáci si zde mohli prohlédnout trhy, vánoční Betlém a kromě typických adventních dobrot ochutnat i specialitu tohoto města - Bayreuther Bratwurst.

Foto

Mgr. Anca Eliášová a Mgr. Gabriela Strejčková