Novinky

Milé poděkování Hospice Sv. Jiří.

Vážené dámy,
za Hospic Sv. Jiří velice děkuji Vám i studentům Střední zdravotnické školy v Chebu za výrobu a prodej perníčků. Každá částka nám velicepomůže a žádný dar není malý.
 
Mockrát děkuji a přeji vše dobré v novém roce
 
Za tým Hospice Sv. Jiří Alena Votavová

Jako za starých dobrých časů.

Doby dávno minulé jsme si připomněli v pátek 15. prosince 2017. Tento den proběhla výuka ošetřovatelství pod vedením MUDr. Jana Vohralíka, internisty chebské nemocnice.  Přednášku, která uskutečnila v prostorách interního oddělení pozorně vyslechly žákyně 4.A, obor Zdravotnický asistent a jejich mladší spolužačky ze třídy 2. Ošetřovatelky.

Mgr. Jaroslava Rambousková, Bc. Simona Truhlářová, odborné učitelky

Exkurze Bayreuth

11. prosince jsme podnikli s žáky prvního a čtvrtého ročníku výlet do bavorského města Bayreuthu. Po prohlídce města jsme vyrazili na vánoční trh. K vidění byl betlém s postavami v životních velikostech, a také podium se sáněmi a soby, zde jsme využili možnosti vyfotit se. Exkurze se vydařila, ale ještě více bychom si ji užili, kdyby nám přálo i počasí. Bohužel celý den neustále pršelo, tak jsme se schovali v nedalekém nákupním centru, kde si žáci mohli procvičit znalost němčiny při nákupu dárků pro své blízké.

Foto

Mgr. Anca Eliášová

Mikuláš v chebské nemocnici a LDN Amica Cheb

Sice s malým zpožděním, ale přece se také letos dostavil Mikuláš k pacientům chebské nemocnice a LDN Amica Cheb.

Ve čtvrtek a v pátek 7. a 8. prosince,  stejně jako loni,  uspořádaly žákyně třídy 4.A, obor Zdravotnický asistent mikulášskou nadílku pro nemocné děti i dospělé. Navštívily a za zpěvu vánočních koled rozdaly vlastnoručně upečené perníčky zaměstnancům a klientům chebské nemocnice a LDN Amica Cheb.

Při této nadílce jim zdatně pomáhaly také mladší spolužačky z třídy 2. Ošetřovatelky.

Foto                                                         

Mgr. Jaroslava Rambousková

Školou chodí Mikuláš

     Ke krásné adventní tradici patří, že v předvečer sv. Mikuláše navštěvuje domácnosti Mikuláš se svým doprovodem a obdarovává děti drobnými dárky. Letos se rozhodli do této tradice zapojit i studenti 2. A třídy oboru ZA. Převlékli se do krásných kostýmů a vyrazili postupně navštívit všechny třídy naší školy. Nezapomněli ani na učitele a další zaměstnance školy. Každý dostal malou sladkost a snad se alespoň na malou chvíli vrátil do dětských let, kdy tento předvánoční zvyk představoval jednu z milých chvil v roce.

Foto

Mgr. Radka Hallová

Den otevřených dveří 25. 11. 2017

Byla listopadová sobota, venku pršelo a my s obavami očekávali, zda nás přijde někdo navštívit. Naše obavy se naštěstí nepotvrdily. Úderem 9. hodiny začali proudit návštěvníci a jejich počet se stále zvyšoval. Zájemci absolvovali úvodní prezentaci a komentovanou prohlídku celé školy.

Poděkování patří našim žákům, kteří jak mluveným slovem, tak praktickými ukázkami zaujali budoucí žáky. Dále všem pedagogům, kteří se podíleli na této akci. Vydali doslova heroický výkon. A v neposlední řadě děkujeme všem zájemcům o studium a věříme, že je tento zájem neopustí do doby, kdy budou odevzdávat přihlášky na střední školy.

Foto

Ing. Radmila Hovorková