Novinky

Okresní kolo ve stolním tenise

Dne 18.10. se konalo Okresní kolo ve stolním tenise. Gratulujeme devčatům ke 2. místu a postupu do krajského kola. Chlapci skončili na 4. místě.

Foto

Mgr. Petra Peroutková

 

Rada Karlovarského kraje schválila dotaci ve výši 100 000 Kč v rámci dotačního programu na podporu zdravotnické osvěty, výchovy a zmírňování následku onemocnění.

Dotace jsme využili na vybavení Studentské poradny, která bude fungovat ve Studentském centru zdraví a při Cestě za zdravím, na osvětových akcích SZŠ a VOŠ Cheb, p. o. pro veřejnost města Cheb a jeho okolí.

Projekt Studentská poradna bude nabízet odborné semináře pro žáky naší školy k dané problematice a prezentaci pomůcek nebo služeb. Tyto informace a získané vědomosti žáci použijí při realizaci projektu pro veřejnost.

Studentská poradna bude realizována v prostorách školy SZŠ a VOŠ Cheb nebo jako jeho analogická „mobilní“ forma do partnerské organizace, která o Studentskou poradnu projeví zájem.

Studentskou poradnu budou poskytovat žáci pod dozorem odborných učitelů.

Výstupem Studentské poradny může být doporučení, poučení, informace o vhodné prevenci nemocí.

Akce budou pro účastníky zdarma.

Žáci oboru Masér sportovní a rekondiční připraví jednotlivá témata seminářů.

 

Napsala a foto: Kateřina Štochlová, učitelka odborného výcviku

 

Maséři masírovali bojovníky v ringu

Trenér klubu Ravána gym Mariánské Lázně si vyžádal žáky z 2. ročníku oboru masér sportovní a rekondiční, aby namasírovali bojovníky oddílu před zápasem na GALAVEČERu NA LEDĚ, který se konal 13. 10. v Mariánských Lázních. Jednalo se o večer plný bojových sportů v podání špičkových zápasníků z celé republiky. V galavečeru zápasů v plných pravidlech Thaiboxu a K-1 za Mariánské Lázně nastoupili Pavel Kuncl, Lukáš Zachariáš a Daniel „DRÁB“ Drábek.

Myslím, že žáci v šatnách klubu získali zkušenosti, jež jim nemůže žádná praktická výuka ve škole nabídnout.

Děkuji Filipu Holíkovi a Tomáši Popelášovi, že přišli za mnou a požádali mě o pomoc a spolupráci. Bojové umění není zrovna sport, který bych preferovala, ale profíci si nevybírají.

Za vše hovoří slova bojovníků: „Ze zápasu byla nejlepší ta masáž.“ „To tejpování bylo fakt dobrý.“

Foto

Studentské centrum zdraví

napsala a foto: Kateřina Štochlová, učitelka odborného výcviku

Rozchodíme civilky

Rozchodíme CIVILKY je celorepublikový projekt Svazu postižených civilizačními chorobami v České republice, z. s. Projekt vznikl v roce 2014 s cílem organizovat velké i malé pochody s prezentací správné techniky chůze s holemi Nordic walking.

Klub ve Františkových Lázních se na nás obrátil o pomoc a spolupráci. Žáci si mohli vyzkoušet chůzi s holemi a pak účastníkům měřili krevní tlak, BMI a zadávali jim malá cvičení paměti.

Akce se zúčastnili žáci oboru masér sportovní a rekondiční ze 3. B, ze Studentského centra zdraví a žákyně z 1. OŠ (obor ošetřovatel).

Foto

Napsala  a foto: Kateřina Štochlová

Podzimní maturity

Léto bylo neuvěřitelně letní, slunečné, teplé, až horké. Naprosto nevhodné počasí pro přípravu na podzimní maturitu. Přesto někteří naši žáci museli strávit mnoho času učením, aby se připravili k závěrečným zkouškám buď proto, že na jaře neměli uzavřený 4. ročník, nebo proto, že se jim nepovedla dílčí část jarní maturity.  V září proto proběhla jak státní část, tak praktické i teoretické zkoušky. Někteří úspěšně dokončili studium, ostatní přijdou na jaře k dalšímu termínu.

Úspěšným gratulujeme. Těm, kteří musí přijít na jaře, přejeme pevnou vůli při učení.

Foto

Napsala a foto: Kateřina Štochlová, učitelka odborného výcviku

Výstava středních škol Karlovarského kraje

Kam po základní škole?

 

Sotva začal nový školní rok, již proběhly výstavy „KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE“ v Chebu a Sokolově, pro školní rok 2019/2020. Zúčastnily se jich téměř všechny střední školy zřizované Karlovarským krajem a jejich sociální partneři.

Zájemců o informace bylo hodně. Někteří měli již jasno, jiní zatím tápali a vybírali z široké nabídky. Naše škola upoutala poměrně velké množství žáků a my jsme tímto zájmem velmi potěšeni.

Nabízíme stále tři obory studijní a jeden učební. Novinkou budou obory Praktická sestra a Masér ve zdravotnictví. Pokud se chcete dovědět více, přijďte nás navštívit ve dnech otevřených dveří, a to 24. 11. 2018, 10. 1. 2019 nebo 7. 2. 2019. Budeme se těšit.

Foto

Ing. Radmila Hovorková