Novinky

Den sv. Valentýna

V hodinách cizích jazyků jsme "Den sv. Valentýna" oslavili po svém a to seznámením se s historií tohoto svátku a tradicemi s ním spojenými. Kdo chtěl mohl v rámci hodiny vytvořit vlastní valentýnku. Na tento den byl navíc vyhlášen dress code v podobě červené a růžové barvy. Někteří poctivě prohledali svůj šatník a ostatní dorazili alespoň s červenou rtěnkou. Musím říct, že všem to velmi slušelo. V barvách dorazili také někteří učitelé, z nichž se mi podařilo některé i vyfotit.

Poděkování patří třídě 3. A skupině AJ za její pomoc při výzdobě školy.

Foto 

Mgr. Anca Eliášová

Olympiáda z psychologie

Dne 12. 2. 2020 se uskutečnil již 8. ročník školního kola Olympiády z předmětu psychologie a komunikace. Tématem pro letošní rok byla esej na téma „Můj velký sen“.

Vybrané práce 11 studentů ze tříd 3. A a 3. B byly prezentovány před odbornou porotou.  První místo získala Ivana Matyášová (3. A), místo druhé Petra Pospíšilová (3. B) a místo třetí Jitka Suchá (3. A). Cenu publika letos obdržela Simona Merhoutová ze třídy 3. B. Vítězům gratulujeme!

Tréma pracovala, ale i přes ni se všichni prezentující své role zhostili se ctí. Touto cestou si jim dovoluji poděkovat za jejich úsilí a čas, které této akci věnovali. Přibližně za měsíc nás čeká i kolo regionální, které pořádá Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Plzeň. Držte našim soutěžícím palce!

Foto                                                                                   

Mgr. Radka Hallová

Veletrh fiktivních firem Sokolov

Období příprav, nervozity, dohadování se i těšení. Tak to vypadá vždy před účastí na veletrhu fiktivních firem. Po fenomenálním úspěchu firmy „Zdravej kancl, s. r. o.“ v Mostě jsme vyrazili již na 12. ročník regionálního kola v Sokolově. Jako každý rok je zde velká konkurence.

Naše škola vyslala dvě fiktivní firmy, „FF Masáže Petr Klíč“, kterou zastupovali žáci Petra Šomodiová, Kateřina Reidlová a Alice Streicherová a firmu „FF Zdravej kancl, s. r. o.“, Petra Pospíšilová, Simona Merhoutová a Filip Holík. Ostatní žáci pracující ve firmách byli skvělou oporou.

Bojovali jsme, co se dalo a vyplatilo se. Firma „FF Zdravej kancl, s. r. o.“ získala opět prvenství  v hlavní kategorii nejlepší stánek a druhou příčku za soutěž vizitek.

V březnu nás čeká již 26. ročník mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze. Tohoto se účastní pouze jedna naše firma, a to „FF Zdravej kancl, s. r. o.“ Chtěli bychom zabodovat, ale velká konkurence je pro nás trochu děsivá. Držte nám palce, budeme to potřebovat.

Foto

Ing. Radmila Hovorková

Vánoční trhy - Regensburg

Dne 2. 12. 2019 jsme jako každý rok vyrazili na vánoční trhy, tentokrát do bavorského města Regensburgu, poznat a užít si jeho vánoční atmosféru. Cesta autobusem byla zábavná a rychle nám uběhla za zpěvu vánočních písní a to jak českých, německých tak i anglických. Ze čtyř možných míst jsme si vybrali vánoční trh na náměstí Am Neupfarrplatz nedaleko Katedrály sv. Petra, kdy jsme mohli zároveň cestou poznat a přejít nejstarší kamenný most v Evropě - die Steinerne Brücke. Regensburgské vánoční trhy na námi vybraném náměstí patří sice mezi menší, ale svou atmosférou a pestrou skladbou stánků splnily naše očekávání. K tomu nám přálo i slunečné počasí, které jsme využili k procházce městem. Exkurzí jsme zakončili návštěvou nákupního centra Regensburg Arcaden, kde si žáci mohli nakoupit dárky. 

Foto

Mgr. Anca Eliášová

Olympiáda v českém jazyce

Dne 22. listopadu se konalo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Do lavic zasedlo 15 žáků, zástupců všech tříd maturitních oborů naší školy.

Úkoly jsou tradičně dvojí – gramatické a slohový. Gramatická část vyžadovala dobrou znalost významu slov a slovesných vazeb, ve slohu měli žáci prokázat, že dokáží vnímat krásy podzimní přírody.

Všech 15 olympioniků se zhostilo úkolů úspěšně. Do okresního kola, které se bude konat v lednu 2020 na místním gymnáziu, postupují dvě žákyně s nejvyšším počtem bodů, tedy Ivana Košťálová (4. B) a Alžběta Švecová (4. A). Gratulujeme a držíme palce.

Mgr. Jitka Jašková

Den otevřených dveří 30. 11. 2019

Začal čas adventní a naše škola otevřela své brány zájemcům o studium.

Úderem 9. hodiny začali proudit návštěvníci a jejich počet se stále zvyšoval. Pomyslnou branou prošlo bezmála 150 lidí. Budoucí žáci, doprovázeni často svými rodiči, absolvovali úvodní prezentaci a poté komentovanou prohlídku celé školy.

Poděkování patří našim žákům, kteří jak mluveným slovem, tak praktickými ukázkami zaujali budoucí žáky. Dále všem pedagogům, kteří se podíleli na této akci. Vydali doslova heroický výkon. A v neposlední řadě děkujeme všem zájemcům o studium a věříme, že je tento zájem neopustí do doby, kdy budou odevzdávat přihlášky na střední školy.

Foto

Ing. Radmila Hovorková